Reflexní terapie

Reflexní terapie vychází z myšlenky, že léčivá energie proudí celým tělem, a když tato energie proudí volně, je zachováno dobré fyzické i psychické zdraví.

Reflexologický terapeut pracuje s reflexními body na chodidlech a nohách, na které působí jemným tlakem, a tím uvolňuje zablokovaná místa a stimuluje opět volné proudění energie. Na nohách je „ mapa „ celého těla. Pokud některá část těla není v rovnováze, je její reflexní bod velmi citlivý na dotek. Správnou stimulací dojde k uvolnění a odbourání nahromaděných škodlivin.

Teoretickými znalostmi a praktickými zkušenostmi reflexní terapie lze dosáhnout velmi účinné a mnohdy i rychlé pomoci. A navíc lze touto metodou diagnostikovat i ty nejskrytější příčiny nemocí, které jsou ukryté v lidském těle.

Součástí této terapie je také aromakoupel nohou.

Indikace: podpora vnitřní rovnováhy organismu, snížení celkového napětí a zmírnění bolestí

Reflexní terapie má jedinou skutečnou kontraindikaci - neměla by se provádět člověku, který má transplantován životně důležitý orgán (např. srdce, plíce, ledvinu). Zlepšuje totiž zásadním způsobem imunitu a lidé po transplantaci naopak užívají léky na potlačení imunity, aby nový orgán nebyl jejich organismem odmítnut. Také nikdy nemačkáme abnormality a nemocné tkáně (plísně, ekzémy, křečové žíly apod.).  

Doporučená frekvence reflexní terapie:

Při obtížích 1 x za týden. Jako prevence obtíží 1 x za 4 týdny.