Akupresurní masáž

Čínská tlaková masáž patří mezi řadu úspěšných léčebných a regeneračních technik tradiční čínské medicíny, jejíž historie sahá přes 5000 let zpět. Díky promačkávání zvláštních bodů a drah na lidském těle (tzv. akupresura) dochází k ozdravnému působení nejen na pohybový systém člověka (svaly, šlachy, vazy, klouby), ale také na vnitřní orgány, tělesnou soustavu a na lidskou psychiku.

Čínská tlaková masáž vyžaduje hluboké znalosti o lidském těle a o léčbě jednotlivých problémů. Masáž vyžaduje znalosti tradiční čínské medicíny, která vnímá lidské tělo a psychiku jako nedílně propojený celek, v němž jsou všechny orgány navzájem propojeny.

Stimulací akupunkturních bodů dochází k uvolňování napětí v potřebných partiích a dochází k uvolnění i dlouhodobé zatuhlosti.

Čínská tlaková masáž je intenzivní masáží, která pracuje i s citlivými body a využívá větší fyzické síly maséra. Přesto masáž není bolestivá. Díky tomu však čínská tlaková masáž hodně stimuluje, výrazně motivuje a probouzí tělo a spouští očistný režim v těle a posiluje tak samoléčebné schopnosti organizmu.

 

Čínská tlaková masáž odbourává napětí a stres, zmírňuje bolesti hlavy, migrény, psychickou podrážděnost a nespavost. Odstraňuje bolestivost zad a pohybového aparátu, zmírňuje astma, alergie, oběhové potíže a zažívací či vylučovací problémy.

Již v průběhu masáže dochází k celkovému uvolnění, úlevě od bolestí a k dostavení se příjemných pocitů.

Kontraindikace čínské tlakové masáže:

- zánětlivá onemocnění

- horečka

- bolesti a potíže nejasného původu

- stavy těžkého vyčerpání

- bolesti a selhání srdce

- v těhotenství se nesmí masírovat oblast břicha a pánve

Doporučená frekvence čínské tlakové masáže:

Při obtížích 1 x za týden. Jako prevence obtíží 1 x za 4 týdny.